Посјета нутриционисте и доктора фармације

Посјета нутриционисте и доктора фармације

Dana 12. 5. 2026. godine našu školu, kao i učenike odjeljenja III-3 i III-5, posjetila je nutricionista i doktor farmacije Dijana Milanović.

Kroz zanimljivo i poučno druženje razgovarala je sa djecom o zdravoj ishrani, značaju pravilnih životnih navika i tome koliko je važno da od malih nogu brinemo o svom zdravlju.

Djeca su sa velikom pažnjom slušala predavanje, postavljala pitanja i saznala mnogo novih i korisnih stvari. Posebno su razgovarali o važnosti voća, povrća i vode u svakodnevnoj ishrani, ali i o tome zašto treba smanjiti unos grickalica i sokova.

Na kraju druženja učenici su obećali da će se truditi da usvoje zdravije navike, da će jesti više voća i povrća, piti više vode, a manje gaziranih i zaslađenih napitaka.

Zahvaljujemo se Dijana Milanović na izdvojenom vremenu, lijepom druženju i korisnim savjetima koje je podijelila sa našim učenicima.